03-6919793
דובנוב 10, ת"א
logo_dr haim kaplan and lilach kaplan

גלריית תמונות

איפור קבוע ומיקרו פיגמנטציה
 
ביחידה לדרמוקוסמטיקה ניתנים שירותי איפור קבוע בשיטת המיקרופיגמנטציה בתחום האסטטי והשיקומי.
 
בתחום האסטטי:
 
הדגשת תווי הפנים: גבות, Eye Liner, שפתיים וקונטור, High lights בטכנולוגיות מתקדמות וטכניקות חדשניות, הנותנות מראה טבעי והרמוני לפנים.
 
בתחום השיקומי:
 
קעקוע עטרה: לאחר שחזור השד וכהשלמה לתהליך יצירת הפטמה, קעקוע העטרה הוא חלק בלתי נפרד מהגעה לשלמות השד, הטיפול מוכר על ידי רוב קופות החולים והביטוחים המשלימים.
 
טשטוש צלקות: אחרי ניתוחים, אחרי כוויות, אחרי השתלות שיער
 
טיפול בויטיליגו (בהרת העור)
 
מילוי שיער חסר: קרקפת, זיפי זקן, ריסים
 
 
איפור קבוע בתהליך של מיקרופיגמנטציה
 
איפור קבוע או בשפה המקצועית, מיקרופיגמנטציה או דרמופיגמנטציה מתייחס להחדרת פיגמנט צבע אל השכבה התחתונה של האפידרמיס. תהליך המיקרו פיגמנטציה מתחלק ל-2 קבוצות: קבוצה ראשונה כולם מכירים והיא איפור קבוע או הדגשת תווי הפנים באספקט האסטטי קוסמטי. הקבוצה השניה מתייחסת לכל הנושא של מיקרופיגמנטציה כהשלמה לפרוצדורות כירורגיות ו/או טיפול בנגעי עור כמו ויטיליגו (חוסר פיגמנט), קעקוע עטרה אחרי שחזור שד, צלקות וכו'.
הפיגמנטים או הצבעים המוחדרים לעור מבוססים על חומרים טבעיים בעיקר מינרלים ומאושרים על ידי משרד הבריאות. הם מאוד שונים מצבעי קעקוע, אותם מחדירים לשכבה העמוקה של הדרמיס והם מורכבים מחלקיקים גדולים וכבדים יותר ומכילים מתכות. צבעי הקעקוע הם צבעי יסוד: כחול, אדום, צהוב ושחור. לא ניתן להגיע איתם לגווני עור, כמו אפרסק, צהבהב וכדומה ולכן אינם מתאימים לשימוש בהדגשת תווי פנים וגם לא לטשטוש צלקות ואינם יכולים לשמש כקמופלאג'.
איפור קבוע יכולה לעשות קוסמטיקאית שלמדה קורס בבי"ס לאיפור קבוע, יחד עם זאת, הגישה הרווחת היום היא הדגשת תווי הפנים, מה שנותן להם מראה רענן, צעיר ומלא חיים ללא תחושה של אישה מאופרת. לכן, רצוי מאוד ללכת למכון רפואי, שם המאפרת יודעת לתקן פגמים של העור ולעבוד גם בשטח הפרא-רפואי. אז לפני שמחליטים לעשות איפור קבוע, כדאי להגיע לפגישה במכון. להתרשם מתנאי ההיגיינה, לבדוק שהשימוש הוא במחטים חד פעמיות, שהצבעים באישור משרד הבריאות. כדאי לבקש להתרשם מעבודות של המאפרת. אפשר לבקש הדגמה של האיפור על הפנים. לראות צד אחד מול השני, לבדוק את הגוון של הצבע על העור. כל זה אפשר לעשות אך ורק במכון מקצועי.
השלבים באיפור קבוע כוללים אלחוש על ידי ג'ל לידוקאין. את האלחוש יש למרוח כ-40 דקות לפני תחילת הפעולה. לאחר גמר הפעולה צריך לקחת בחשבון שהאזור המטופל יראה מעט אדמומי ונפוח למספר שעות. ביום למחרת מופיע בדרך כלל גלד ותוך שבוע העור שם מתקלף ומתחילים לראות את התוצאה. במהלך תקופת ההגלדה צריך למרוח על המקום תכשיר אנטיספטי מידי יום. רק כעבור 3-4 שבועות הפיגמנט מתייצב בעור, לאחר מכן ניתן לחזור על הפעולה בשנית על מנת לחזק את הגוון.
האיפור הקבוע מחזיק בד"כ בין 2-3 שנים. במידה והלקוחה התחרטה ניתן למחוק את האיפור באמצעות לייזר או בצביעה חוזרת בגוונים טבעיים.
 
הקעקועים ביחידה לדרמוקוסמטיקה נעשים על ידי מקעקעות מקצועיות שסיימו לימודים של איפור קבוע, בעלות תעודת הסמכה והתמחות בטכניקות של קעקועים אסטטים ומשקמים.
השימוש בציוד סטרילי וחד פעמי ובצבעים המאושרים על ידי משרד הבריאות.
 
 
עוד על איפור קבוע, המדריך המלא מאת לילך קפלן באתר Bello.

איפור קבוע ומיקרופיגמנטציה