03-6919793
דובנוב 10, ת"א
logo_dr haim kaplan and lilach kaplan

גלריית תמונות

החוטים הראשונים בהם השתמשו להצערת עור הפנים ולהרמת הפנים היו עשויים מחומר בלתי נספג, שבדומה לחומרי מילוי שאינם נספגים, יצרו בעיות קבועות שלעיתים היה קשה להתגבר עליהם. בשנים האחרונות, פותחו חוטים שעשויים מחומרים נספגים, הללו מחזיקים מעמד בתוך הרקמה כשנה, בדומה לחומר מילוי, ונספגים לתוכה תוך שנה.

השימוש בחוטים להרמת הפנים מככבת באירופה ובארצות הברית כבר כשנתיים, והיא מתאימה למי שסובל מצניחה קלה של הפנים. בשיטה זו, איננו נזקקים לבצע חתכים בעור, אלא תוך שימוש במחטים דקות מחדירים חוטים זעירים באורכים שונים (האורך של החוט תלוי באזור אותו אנו רוצים להרים: לחי, מנדיבולה, צוואר וכדומה), אל רקמת העור, בלי לקבע את החוטים או לחברם לרקמה. החוט עצמו מושחל בתוך מחט דקה וארוכה, כשמחדירים את המחט אל מתחת לעור, החוט משתחרר ונותר מתחת לעור, החוט בנוי בצורה כזו שיש עליו מין קרסים קטנים שפונים למרכז החוט, לאחר החדרת החוט, מותחים אותו בעדינות בכיוון הרצוי, והקרסים נתפסים ברקמה וגורמים לאפקט של הרמת העור. בדרך כלל מזריקים 4-5 חוטים לכל צד של הפנים כך מתקבל אפקט הרמה משמעותי יותר.
החוט שמוכנס אל תוך רקמת העור גורם לשפעול של תהליך ייצור קולגן, אלסטין, גורמי גידול ורקמת חיבור, ויצירת צלקת סביב החוט שהוחדר, כך שישנו גם אפקט של שיפור מילוי הקמטים בנוסף להרמה של הפנים. האפקט מחזיק מעמד כשנה.
החוטים שיש היום בשוק הם חוטי Miracu מסוג פולידיאקסנון, המאושרים על ידי משרד הבריאות, נחשבים לבטוחים מאוד והינם חוטים נספגים שמשמשים גם כחוטי תפירה ושכיחים בניתוחים כירורגים שונים.
חוטי הפולילקטוז אינם מאושרים עדיין על ידי משרד הבריאות אך מכיוון שהם מאושרים לשימוש באינדיקציות אחרות בתחום הכירורגיה, זו רק שאלה של זמן עד שיקבלו אישור לשימוש בהליכים קוסמטיים.
היתרון הגדול של שיטת החוטים על פני הזרקת חומרי המילוי היא שניתן להחדיר בלי סוף חוטים עד שמקבלים תוצאה משביעת רצון מבלי לפחד שנקבל מראה מנופח מידי של הפנים, מה שיכול לקרות במקרה של הזרקות יתר, ביחוד בחלק התחתון של הפנים. בנוסף, החוטים מאפשרים לטפל טוב יותר באזורים שעד היום לא היה לנו מענה מתאים עבורם עם הזרקת חומרי מילוי כמו הקמטים הרוחביים בצוואר.

את האפקט הראשוני לאחר החדרת החוטים מתחילים לראות אחרי שבוע. השיפור ממשיך לאורך מספר שבועות. החוט עצמו נספג אחרי 8 חודשים, אך האפקט נשאר כשנה הודות לקולגן שנוצר בתהליך.

חשוב לציין שבטיחות הטיפול גבוהה, יחד עם זאת, כיוון שהוא כרוך בהחדרת מחטים רבות עלולים להופיע שטפי דם באזור הטיפול.

לסיכום, השיטה להצערת הפנים בעזרת חוטים היא אכן טומנת בחובה חידוש עם יתרונות, אם כי יש לזכור שאינה מחליפה את הרמת הפנים הקלאסית, כיוון שהרמת הפנים באה לידי ביטוי ב-2-4 מ"מ בממוצע. השיטה מתאימה יותר לאלואלו עם צניחה מינימלית ולכן, יש לתאם ציפיות עם הלקוחה לפני הפרוצדורה על מנת למנוע אכזבות מיותרות.

דוגמא של חוטים המוחדרים לשכבה העמוקה של העור:

MIRACU

הצערת הפנים בעזרת טכניקת חוטים